Language
Avaleht Kodanikule Ettevõtjale Külalisele Kontaktid Sisukord
Kuressaare
Linna tutvustus
Linnavolikogu KONTAKT
Linnavalitsus KONTAKT
Viimati lisatud
Ettepanekud
Kuressaare Sõnumid
Operatiivnumbrid
Teenused
Pildigaleriid
Linn tunnustab
Vabad töökohad
Kaardid
Sümboolika
Linna valimiskomisjon
Saaremaa valla valimiskomisjon
Arveldusarved
Dokumentide blanketid
Õigusaktid
Dokumendiregister
spacer
spacer

15.-28. maini toimub Kuressaare kaasava eelarve hääletus

spacer
spacer

28. mai hilisõhtuni saavad vähemalt 16-aastased Kuressaare kodanikud avaldada arvamust, milliste ettepanekute elluviimiseks kasutada linna kaasavas eelarves ette nähtud 50 000 eurot. Hääletada saab veebilehel volis.ee, kasutades ID-kaarti või mobiil-ID-d.

Linnavalitsuse koostööprojektide koordinaator Käthe Pihlak selgitas, et vastavalt Kuressaare kaasava eelarve koostamise uuele korrale tuleb hääletada kahe erineva ettepaneku poolt. „Ainult ühe ettepaneku poolt hääletades hääl kahjuks arvesse ei lähe. Ühe hääle andnud toetajad võetakse hääletuse lõppedes maha ja see muudab ka lõpptulemust,“ märkis Pihlak. „Kuna summa on sel aastal poole suurem, on kahe hääle andmise puhul tõenäolisem, et ellu viiakse hääletaja mõlemad eelistused. Sel aastal on ka lootust, et rahastuse saab rohkem ettepanekuid kui varasematel aastatel.“

Kaasava eelarve kasutamiseks esitati 31 ettepanekut ja hääletusele suunati neist 19. Hääletusest jäid kõrvale ideed, millel polnud näiteks piisavat taustainfot, samuti need ettepanekud, mis suunati teostamiseks linnavalitsusele. Igale ettepanekule anti tagasisidet, mida saab lugeda ettepanekute juurest.


     Viimati muudetud: 16:24 15.05.2017
spacer
spacer
spacer