Huvihariduse eesmärk on luua võimalusi isiksuse mitmekülgseks arenguks ja toetada noore kujunemist hästi toimetulevaks ühiskonnaliikmeks (Huviharidusstandard). Noore jaoks on oluline saada võimalus kasvada turvalises pere- ja kogukonnas, omandada hea haridus ning näha eneseteostusvõimalusi pakkuvaid ja head elukvaliteeti lubavaid töökohti tulevikus. Samas on vajalik suurendada enda ja ühiskonna arengu suhtes loovat hoiakut ning vähendada passiivseks teenusetarbijaks ja läbikukkujaks kujunemise riske. Seetõttu tuleb luua võimalused avastada oma anded ja huvid noorele sobival moel, saada osa ühistegevustest, vigu tehes neist õppida ja otsida uus võimalus. Noore andeid, huvisid ja loovust tuleb tunnustada ja neid peab olema võimalus arendada. Noorteühingud, -keskused ja huvikoolid loovad palju võimalusi vajalike sotsiaalsete pädevuste omandamiseks (Noortevaldkonna arengukava 2014-2020). Huviharidus on teadmiste, oskuste, vilumuste, väärtuste ja käitumisnormide kogum, mis on omandatud süsteemse juhendatud tegelemise kaudu vaba tahte alusel tasemekoolitusest, tööalasest koolitusest ja tööst vabal ajal ning mis loob võimalusi isiksuse mitmekülgseks arenguks.
Milliseid võimalusi pakub Kuressaare noortele? 2014/2015. õppeaastal osales kõikidest üldhariduskoolide õpilastest (1971) huvihariduses 69,4%. 2010/2011. õppeaasta huvihariduse analüüsi andmetel osales huvihariduses 71% üldhariduskoolide õpilastest (2089 õpilast), 2006/2007 õppeaastal oli vastav näitaja 64%. 2015. aastal linnaelanike seas läbi viidud arengukava küsitluse põhjal olid 80% küsitluses osalenutest rahul laste ja noorte vaba aja sisustamise võimalustega. Huviharidusega tegelemiseks on Kuressaare linnas loodud tingimused nii üldhariduskoolides kui ka munitsipaalomandis tegutsevates muusika-, kunsti- ja spordikoolis ning noorte huvikeskuses. Lisaks mitmekesistavad huvihariduse ja vaba aja veetmise võimalusi erahuvikoolid, spordiklubid, noorteühingud ja avatud noortekeskus. Lisainfo saamiseks pöörduge julgesti konkreetse institutsiooni poole. 
HUVIHARIDUSVÕIMALUSED 2016/2017. ÕPPEAASTAL NOORTEÜHENDUSED 2014/2015 õppeaasta huvihariduse analüüs 2010/2011 õppeaasta huvihariduse analüüs 2006/2007 õppeaasta huvihariduse analüüs Munitsipaalhuvikoolid: Noortekeskus Kuressaare Avatud Noortkeskus Noortejaam Erahuvikoolid: Saaremaa Kunstistuudio Erakunstikool Anne www.kunstistuudio.ee Tantsustuudio Semiir www.semiir.ee Eraspordiklubid: https://huviharidus.kuressaare.ee/?teema=ringivalik Munitsipaalhuvikoolide põhimäärused
|