lu
  ESILEHT
 
 
 
 

 
 

Loetelud koolide kohustuslikust kirjandusest

NB! Nimekiri erineb kooliti ning see mis on ühes koolis kohustuslik, ei pruugi seda olla mõnes teises. Siia on ära toodud erinevate Saare maakonna koolide poolt loodud nimekirjad.

Saaremaa Ühisgümnaasiumi kohustusliku kirjanduse loetelu

Orissaare Gümnaasiumi kohustusliku kirjanduse loetelu

Leisi Keskkooli klassivälise lugemise loetelu

Seda, kas vastav raamat on meie või mõnes vallaraamatukogus parajasti saadaval, saad vaadata SIIT (raamatu otsimiseks kirjuta avanevasse otsingulahtrisse raamatu pealkiri).

   
1. klass
S. Väljal "Jussikese seitse sõpra" Vennad Grimmid "Hunt ja seitse kitsetalle"
S. Marshak "12 kuud" A. Pervik "Paula jõulud" või "Paula lumememm"
Vennad Grimmid "Lumeeit" E. Raud "Karu maja"
E. Raud "Peep ja sõnad" E. Raud "Sipsik"
J. Kunder "Suur Peeter ja väike Peeter" A. Preisen "Kitsetall kes oskas luged kümneni"
F. Kotta "Tublid loomad" H. Vilep "Liisu"
"Punamütsike" T. Egner "Sööbik ja pisik"
2. klass
A. Pervik "Kollane autopõrnikas" T. Seero "Kaarli lood" (loevad poisid)
E. Raud "Karu maja" A. Pervik "Paula" sarjast (loevad tüdrukud)
J. Rannap "Nublu" A. Pervik "Sookoll ja sisalik"
I. Maran "Londiste õige nimega Vant" A. Lindgren "Lärmisepa tänava Lota"
M. Gahrton "Kaevame vanaema üles" A. Lindgren "Kaisa"
K. Kass "Käru Kaarel" E. Niit "Triinu ja Taavi lood"
T. Toomet "Kuidas panna nööpe" H. Käo "Kusagil mujal"
A. Reinla "Pätu" H. Karm "Joosep ootab jõuluvana" või "Eesti jõulumuinasjutte"
E.-P. Tiitinen "Uudishimulik siilipoeg" E. Niit "Onu ööbiku ööpäev"
3. klass
M. Johanson „Kuidas ma mailma tulin?“ H. Käo „Napakad jutud“
A. Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“ K. Saaber „Luukere Atu“
A. Pervik „Kunksmoor“ H. Mäkela „Härra Huu“
O.Preussler "Väike nõid" A. Lindgren „Meisterdetektiiv Blomkvist“ või  „Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses“
E. Raud "Naksitrallid" P. Raud  „Printsess Luluu ja härra Kere”
S.Henno „Mereröövlimäng” H.Karm „Väike vahva vanaema”
A. Lindgren „Bullerby lapsed“ E. Kästner “Veel üks Lotte”
K. Kass „Kasper ja viis tarka kassi“ A. M. G. Schmidt “Viplala lood”
4. klass
L.Viitol "Ilmakoer Muki" T. Kask "Tänavalapsed"
F. Tuglas "Siil" Ed. Vilde "Minu esimesed triibulised"
J. Rannap "Maari suvi" Fr. Kreutzwald "Kullaketrajad"
A. Lindgren "Madlike" H. Vilep "Kellakägu"
L. Hainsalu "Saladuslik varandus" J. Vaiksoo „Neli hommikut ja üks õhtu”
A. Kass „Pahupidi puhkus“ L. Tungal “ Kristiina, see keskmine”
I. Maran “Kuidas kasvatada lapsevanemaid” R. Kipling “Mowgli”
5. klass
O. Luts „Kevade” VALIK: M. Lindberg „Paradiisi Oskar” või Aapeli „Üle linna Vinski”
F. R. Faehlmann – 2 muistendit valikul F. R. Kreutzwald „Eesti rahva ennemuistsed jutud” – 5 muinasjuttu valikul
1 lasteluule raamat valikul VALIK: A. Lindgren „Röövlitütar Ronja”, „Hulkur Rasmus” või „Vennad Lõvisüdamed”
E. Kippel „Meelis” VALIK: S. Rannamaa „Kadri”, D. Defoe „Robinson Crusoe” või S. Olsson ja A. Jacobsson „Berti päevik”
J. Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer” K. Ader „Kui mina olin veel väikene mees...” ja „Kui mina sirgusin suuremaks”
R. Roht „Jutte loomadest“ või  „Laaned ja veed“   F.H. Burnett "Salaaed"
6. klass
Ferenc Molnar „Pal tänava poisid“ A. Lindgren “Meisterdetektiiv Blomkvist”
M. Twain “Tom Sawyer” Aino Pervik „Arabella, mereröövli tütar“
valikul 1 Jules Verne´i teos (seikluskirjandus) Dagmar Normet „Lõvi ja lohe“
poistele 1 Jaan Rannapi teos valikul, tüdrukutele 1 Leelo Tungla teos valikul valikul 1 aimeraamat
valikul 1 teos noortekirjandusest (nt "Teraviku" sarjast) Ch. Nöstlinger “Vahetuslaps”
K. Reimus “Haldjatants”
7. klass
Ed. Bornhöhe "Tasuja" A. Lindgren "Britt-Mari puistab südant"
H. Nõu "Pea suu!" B. Lebert "Crazy"
E.M. Remarque "Läänerindel muutuseta" G. Durell "Minu pere ja muud loomad" või "Jumalate aed" või "Linnud, loomad ja sugulased"
1 kaasaegne teos noorte probleemidest Ch. Bronte “Jane Eyre”
8. klass
valikul 1 romaan: Victor Hugo „Hüljatud“, Walter Scott „Ivanhoe“, James Cooper „Hirvekütt“ või Alexandre Dumas „Kolm musketäri“ A. Kivirähk „Rehepapp“
Aidi Vallik „Kuidas elad, Ann?" valikul 1 kriminaalromaan
valikul 1 ulmeromaan valikul 1 luuletuskogu
valikul 1 romaan uuemast kirjandusest (alates 2000. a) W. Shakespeare „Romeo ja Julia“
A. Kitzberg „Libahunt" A. Christie üks teos
9. klass
L. Koidula "Sääärane mulk" Ed. Bornhöhe "Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad"
Ed. Vilde "Külmale maale" ja "Pisuhänd" A.H. Tammsaare "Kõrboja peremees"
A. Mälk "Õitsev meri" või "Hea sadam" või "Taeva palge all" J. Kross "Wikmani poisid"
1 kaasaegne eesti autori romaan/jutustus A. Kitzberg "Libahunt"
J. Liiv "Vari" M. Unt “Hüvasti, kollane kass!”
10. klass
2-3 antiikmüüti vabal valikul  G. Boccaccio “Dekameron” 3 novelli 
Sophokles “Kuningas Oidipus”  W. Shakespeare “Hamlet”  
Moliere`i näidend vabal valikul  J. W. Goethe “Faust” I osa 
Merimee “Carmen” J. Pushkin “Jevgeni Onegin”
M. Lermontov  “Meie aja kangelane”  H. Balzac “Isa Goriot” või  Stendhal “Punane ja must” 
A. Kivi “Seitse venda” (2-3 peatükki)  Faehlmanni 2 muistendit 
A. Kitzberg “Libahunt” ja “Kauka jumal” 
E. Vilde “Mäeküla piimamees”  ja " Pisuhänd"
11. klass
L. Tolstoi „Anna Karenina” või „Sõda ja rahu” F. Dostojevski „Idioot” või „Kuritöö ja karistus”
A. Tšehhovilt 2 novelli (üks peab olema „Inimene vutlaris” või „Palat nr.6) ja 1 näidend E. M. Remarque „Triumfikaar” ja 1 romaan vabal valikul
E. Hemingway „Hüvasti relvad” või „Kellele lüüakse hingekella” Exupery „Väike prints”
H. Ibsenilt 1 näidend vabal valikul Tuglas 2 novelli vabal valikul
A. H. Tammsaare „Kõrboja peremees” ja „Tõde ja õigus” I-Vosa Gailit „Leegitsev süda” ja „Karge meri” või „Toomas Nipernaadi” ja 2 novelli
K. Ristikivi „Hingede öö” A. Mälk „Hea sadam” või „Taeva palge all” või „Õitsev meri”
H. Raudsepp „Mikumärdi” V. Hugo ,,Jumalaema kirik Pariisis"
12. klass
O. Wilde - "Dorian Gray portree" üks näidend valikul Bertolt Brechtilt, Tennessee Williamsilt, Maurice Maeterlinckilt või Eugene Ionescolt
V. Woolf - "Proua Dalloway" M. Bulgakov - „Meister ja Margarita”
T. Mann - valikul 2 novelli V. Nabokov - „Lolita”
A. Camus - „Võõras” või „Katk” üks teos valikul kaasaegsest vene kirjandusest (alates 1995. a)
F. Kafka - valikul 1 ptk "Lossist" või "Protsessist" G. Helbemäe „Ohvrilaev”
H. Hesse - „Stepihunt” M. Unt - "Sügisball" ja valikul 2 novelli
J. D. Salinger - „Kuristik rukkis” ja valikul 2 novelli A. Valton - valikul 2 novelli
J. Fowles "Prantsuse leitnandi tüdruk" M. Traat - „Karukell, kurvameelsuse rohi” või „Tants aurukatla ümber”
J. Kross - „Keisri hull” J. Kruusvall - "Pilvede värvid"
E. Tode - „Piiririik” üks näidend valikul Jaan Tättelt, Andrus Kivirähalt või Mart Kivastikult
A. Kivirähk - „Rehepapp” ja „Mees, kes teadis ussisõnu” üks teos valikul eesti nüüdiskirjandusest (alates 2000. a)
K. Kenderilt üks romaan vabal valikul