Language
Avaleht Kodanikule Ettevõtjale Külalisele Kontaktid Sisukord
Kuressaare
Linna tutvustus
Kuressaare 450
Kuressaare linnapead
Linnavolikogu ajalugu
Sõpruslinnad
Laste- ja noortesõbralik linn
Tervislik linn
Sümboolika
Kuressaare omavalitsus 25
Kuressaare Linnavalitsus 1918-1940
Linnavolikogu KONTAKT
Linnavalitsus KONTAKT
Viimati lisatud
Ettepanekud
Kuressaare Sõnumid
Operatiivnumbrid
Teenused
Pildigaleriid
Linn tunnustab
Vabad töökohad
Kaardid
Sümboolika
Linna valimiskomisjon
Saaremaa valla valimiskomisjon
Arveldusarved
Dokumentide blanketid
Õigusaktid
Dokumendiregister
spacer
spacer

Kuressaare sümboolika

spacer
spacer
spacer

Vapp
PDF
JPG


Linna vapiks on sinisel kilbil asuv kahe torniga hõbedane loss, mille parempoolsel tornil on tuulelipuga kuldne teravatipuline kiiver. Lossi väravas langevõre all seisab hõbedane vasakule vaatav nimbusega kotkas. Vapi kilbil on lint tähtedega I. P. E. V. (esitähed Joh. evang. esimesest lausest: "In printsipo erat verbum - Alguses oli sõna").

kuressaare linnavapp

Lipp
PDF
JPG


Kuressaare lipul on sinine lipuväli, millel valged pakud ja südapunktis linna vapipilt. Lipu pikkuse ja laiuse vahekord on 11:7. Lipu normaalsuurus on 1650x1050mm. Valge paku laius on 1/5 lipu laiusest. Vapipildi kõrgus on 1/2 lipu laiusest.
Värvid: Pantone sinine 285C, valge White, kollane 108U, must Black C (Kinnitatud juunis 1992. aastal).

kuressaare lipp

 

Linna juhtimise atribuutika

Linnapea ametiraha

 

 

Linnapea ametisau


Kuressaare 450 juubelilogo

2013. aastal möödus 450 aastat Kuressaarele linnaõiguste andmisest. Juubelilogo konkursi võitis Raul Vinni, kelle kujundatud logo kasutati kogu aasta vältel linnaga seotud meenetel, trükistel, reklaamidel jm.


***

Kuressaare sai linnaõigused 1563. aastal. Sel puhul kinkis Taani kuninga Frederiku vend hertsog Magnus linnale esimese vapi, mis kahjuks säilinud ei ole. Kingitud vapiks oli Saare-Lääne Piiskopkonna vapp. Kuna see piiskopkond oli pühendatud apostel Johannesele, on vapil Johannese sümbol - kotkas.
Uue Kuressaare vapi on joonistanud Endla Tuutma linna esimese suure pitsati (asub Saaremaa Muuseumis) jäljendi alusel, kotka joonise eeskujuks on kotkas piiskopilinnuses asuva piiskopi eluruumi kaminalt (18. saj).

Logo "Ajajoon"

Juubelilogo edasiarendus, mida kasutatakse linna meenetel, trükistel, reklaamidel jms. Autor Raul Vinni.
PDF
JPG


Väljavõte Kuressaare põhimäärusest:

Linna sümbolid on ajaloolised vapp ja lipp.
Linnapea kasutab pidulikel juhtudel oma ametiülesannete täitmisel ametiraha ja –saua vastavalt linnavolikogu poolt kinnitatud statuudile.
Linna sümboolika muutmine või täiendamine kuulub linnavolikogu kompetentsi.


Linna vapp ja lipp on Kuressaare omand, mida käsutab linnavolikogu ja linnavalitsus ning mida kasutatakse alljärgneva korra kohaselt:

  • nii värvilist kui mustvalget vapi ja lipu kujutist võib kasutada linnavolikogu ja linnavalitsuse dokumentidel, siltidel, trükistel ning suveniiridel;
  • teiste asutuste, ettevõtete, organisatsioonide või eraisikute dokumentidel, trükistel, suveniiridel ja toodangul võib linna vappi ja lippu kasutada ainult linnavalitsuse loal, selleks ette nähtud maksu tasumisel. Luba vormistatakse linnavalitsuse korraldusega. Erandjuhul võib linnavalitsus sümboolika kasutamise õiguse taotleja maksust vabastada;
  • kilbiga vappi kasutatakse linnavolikogu, linnavalitsuse ja selle allüksuste pitsatitel ja tseremoniaalsete dokumentide plommitemplitel. Linna pitsat on sõõr, mille keskel on vapp ja ääres asutuse nimetus. Linnavolikogu, linnavalitsuse ja allüksuste pitsati läbimõõt on 35 mm;
  • linna lipp on alaliselt välja pandud ainult linnavalitsuse hoonel, volikogu istungi ajal ka hoonel, kus see toimub;
  • rahvusvahelistel, vabariiklikel regionaalsetel üritustel võib lippu kasutada Kuressaare ametlik delegatsioon või linna esindavad kollektiivid ja üksikisikud.

 

spacer
Viimati muudetud: 10:33 13.04.2017
spacer
spacer
spacer