Language
Kuressaare
spacer
spacer

Linnaaineliste taieste konkursi võitis Anne Olop

spacer
spacer
Kuressaares korraldatud linnaaineliste taieste konkursi võitis tänavu Anne Olop, kelle Kuressaare rannarajooni kujutav maal hakkab täiendama linna kunstikogu.

"Kokku osales konkursil 6 autorit 16 tööga ning Raegalerii kunstinõukogu hindas neist parimaks Anne Olopi segatehnikas õlimaali "Kuressaare II", millel oli osavalt ühendatud erinevaid ajastuid," lausus linna kunstikuraator Lii Pihl. "Tegu oli väga uudse käsitlusega ning preemia läks õigesse kohta, sest iga kord oleme püüdnud anda preemia sellele, kes oskab Kuressaaret või mõnda linnaobjekti uudse nurga alt kujutada."

Anne Olop saab linnalt 2000 krooni suuruse preemia ning tema õlimaal täiendab linna kunstikogu. Tulevikus on kavas hakata kunstikogu aeg- ajalt eksponeerima, kuid selleks peab kogusse lisanduma veel töid.

Lii Pihli sõnul oli tänavu konkursil osalejaid vähevõitu ning seetõttu otsustas Raegalerii kunstinõukogu hakata konkurssi korraldama iga kahe aasta järel. Kunstnikel on seega pikemalt aega ideid ja töid ette valmistada ning sellega peaks tõusma ka konkursi tase.

"Samas tegi heameelt see, et võrreldes eelnevate aastatega osales päris mitu uustulnukat ja kandepinna laienemine on ainult positiivne," lausus linna kunstikuraator.

Esitatud tööde seas oli 4 õlimaali, 1 akrüülmaal, 3 segatehnikas maali, 2 trükitud särki, 5 joonistatud postkaarti ja 1 vitraažiga puitskulptuur.

Konkursil võis töid esitada nii kujutava-, kui tarbekunsti vallast. Oodatud olid kahel viimasel aastal valminud skulptuurid, maalid, graafilised tööd, ehted ja installatsioonid, mis on seotud Kuressaarega.


KURESSAARE TEEMALISTE TAIESTE KONKURSI VÕITJAD LÄBI AEGADE

1983.a. asutati Kingissepa RSN TK ostusega kunstipreemia parimale linnateemalisele taiesele kujutava- ja tarbekunsti alal.
Kuressaare Linnavalitsuse 1996. aasta 15. aprilli otsusega kunstipreemia taastati. Alates 1997.a. kuulub konkursi juurde ka 2000- kroonine preemia.

1.1983.a. MATI MARIPUU „ Põlluvahi maja“, õli ( asukoht - Saaremaa Muuseum)

2.1984.a. EUGEN TRANSTOK „ Lumine kesklinn I, II „, õli (asukoht – Saaremaa Muuseum)

3.1985.a. VELLO PUUJALG „Väike linn saarel I, II „, õli ( asukoht – Saaremaa Muuseum)

4.1986.a. VLADIMIR IGNATOVITŠ „ Öine kesklinn“, õli ( asukoht- Saaremaa Muuseum)

5.1987.a. VIRGE NEMVALTS „Lossivallid“, õli ( asukoht- Kuressaare Gümnaasium)

6.1997.a. AVO MALM „Kuressaare linnuse värav“, ehteinstallatsioon, metall, kivi ( asukoht – Raegalerii)

7.1998.a. ANTS VARES „ Tere, linnarahvas!“, õli (asukoht- Raegalerii)

8.2003.a. LIIA PEEDU „Uustulnuk“, 02/03 , pastell (asukoht- Kuressaare Kultuurikeskus)

9.2004.a. ANNE OLOP „ Kuressaare II“, segatehnika ( asukoht – Raegalerii)
     Viimati muudetud: 09:13 08.05.2008
spacer
spacer
spacer